FOLKAEROOBIKA Rahvatants on rahvaloomingu liik, milles väljendatakse tundeid, mõtteid, elamusi, suhtumist jm. rütmiliste liigutuste ja muutuvate kehaasendite kaudu. Rahvatants on tekkinud ürgkogukonna liikmete ühisloomingust. Algselt oli see seotud maagiliste rituaalidega. Inspiratsiooni saadi jahil käimisest, põllundusest ja käsitööst. Erinevate liigutustega taotleti head jahiõnne, viljasaaki ja muu abi talutöödes.Igal rahval on oma tantsimisviis, millest väljendub nende maailmatunnetus ja mõtteviis. Rahvatantsuga on seotud rahvalaul, mängud, kombed, rõivastus ja teater. Tihedaim seos on sellel muusikaga, eelkõige rütmi kaudu. Näiteks mitmetes rahvatantsudes kasutatakse mitmeid muusikariistu, nagu kastanjetid, tamburiinid, pulgad, puulusikad jne. Rahvatantse esitatakse massi-, rühma-, paaris- või soolo-tantsuna . Tantsivad kas naised, mehed (lapsed) või mõlemad koos. Rühmatantsu väljendusvahendid on grupeeringud ja rivistuste vaheldumine.
Tantsuakadeemias on rahvatants esitatud natukene kaasaegsemas võtmes ning tundi ei pea tulema paarilisega. Tundi viib läbi kõigi armastatud Märt Agu.
Tantsuakadeemias on rahvatants esitatud natukene kaasaegsemas võtmes ning tundi ei pea tulema paarilisega. Tundi viib läbi kõigi armastatud Märt Agu.
JOOGA/SELJA KOOL Seljavaludest vabanemine jooga abil. Selg tasakaalustab keha luude, liigeste, lihaste ja närvide tööd ning nende kehaosade tegevused omakorda mõjutavad meie keha asendit, liikumist ja üldist tervislikku seisukorda. Selja jooga on mõeldud kõigile, kes soovivad ennetada või vähendada seljavalusid, parandada lülisamba liikuvust ning tugevdada oma seljalihaseid. Lisaks lülisambale töötame ka teiste rühti hoidvate lihaste ja pinges piirkondadega. Igale osalejale lähenetakse personaalselt, sõltuvalt inimese probleemist. Tund sobib nii edasijõudnud praktiseerijatele kui ka neile, kellel pole varem joogaga kokkupuudet olnud. Jooga tunde viib läbi Enely Jääger.
NIA Nia ( Neuromuscular Integrative Action) loodi 1983. aastal Californias Debbie ja Carlos Rosas´e poolt. See on füüsilise seisundi programm, mis põhineb eeldustel, et liikumine on rada eneseleidmise ja isikliku transformatsioonini. Nia käigus tehakse aeroobseid harjutusi parandamaks südame-veresoonkonna ja kogu keha talitlust. Nia on keha-vaimu tugevadav ning tervendav treening. Liikumisvormina koosneb Nia 52-st erinevast liikumise põhimõttest, mis võetud tantsukunstist, võitluskunstidest ja tervendavast kunstist. Sinna hulka kuuluvad: Tae Kwon Do, Aikido, Tai Chi, Jazz dance, Modern dance, Duncan Dance, Feldenkrais method, Alexander Technique, Yoga. Tundide koreograafia on loodud paljude erinevate ning nauditavate muusikastiilide järgi. Oluline on ka see, et tunnis ollakse paljajalu. Nia treeningut juhendab Kadri Hint
ZUMBA Zumba emotsionaalne tantsuline fitnessprogramm. Iga tants on Zumba programmis üles ehitatud kolmele või neljale kergesti järgitavale põhiliikumisele, millele lisatakse erinevatele tantsudele iseloomulikke ning fitnesselemente. ZUMBA tunnine treeningprogramm sisaldab peaaegu kõikide tuntud ja vähemtuntud ladina-ameerika tantsude, lisaks kõhutantsu, hip-hopi, tango jt. tantsude elemente ning kogu treening kulgeb 10-15 erineva tantsuloo saatel, kiirete ja aeglasemate rütmide vaheldudes. Samal ajal lisatakse märkamatult lihaskoormust tõstvaid aeroobikaelemente, mida vastavalt treeningul osaleja soovile võib ka ära jätta, jätkates ainult tantsulise liikumisega. Zumba sobib kõigile, ka neile, kes pole varem tantsu või aeroobikaga kokku puutunud. Zumba tunnis ei õpita kavasid (nagu tavalises aeroobikatunnis), vaid hakatakse kohe liikuma, kuna tantsude ülesehitus on lihtne ning pole vaja oma pead liigselt sammude järjekorra meelespidamisega koormata. Zumba treenerid on Keit Laisaar ja Marek Tihhonov.
KAASAEGNE TANTS Süvitsi tegelemine just sellega, mis on meie liikumise aluseks ja vastuste otsimine tantsu olemusele.
Vaikus ja enda kuulamine, enda rütmi leidmine. Hingamine kui kõige täiuslikum liikumismuster, ruum meie sees ja ruum meie ümber. Muusika ja liikumise kohtumine, ökonoomne kehakasutus ning põranda ja tantsija suhe. Tehnilise taseme arendamine läbi improvisatsiooni. Kuidas leida üles ja panna enda kasuks tööle mõnutunne, mängulisus ja vabadusetunne, mida liikumine ja tants tekitab. Kuidas olla rahulik ja ärkvel/ergas üheaegselt. Kuidas ühendada teadlik ja alateadlik liigutus. Kuidas äratada üles oma uinunud kehapiirkonnad ning muuta sisseharjunud liikumismustreid leides uusi nende asemele. Seda kõike õpetab Siim Tõniste.